לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

7 + 1 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

העובד הזר יקבל מהמסעדה פיצוי

דיני עבודה

עמוד הבית » דיני עבודה » העובד הזר יקבל מהמסעדה פיצוי

בית הדין לעבודה בתל אביב קיבל את תביעתו של עובד מטבח במסעדה מאריתראיה לפיצויים בשל עזיבה מרצון וכן עבור שעות נוספות וזכויות סוציאליות. על פי כתב התביעה התובע עבד כשוטף כלים וכעובד מטבח במתכונת עבודה בת 253.5 שעות עבודה חודשיות.

בית הדין לעבודה קבע כי על הנתבעת לשלם לתובע סך של 115,000 ₪ וכן הוצאות משפט בסך של 10,000 ₪.

הנתבעת נמנעה מלהפיק לתובע תלושי שכר במשך כל תקופת עבודתו וכי דוחות הנוכחות שימשו מעין תלושי שכר אשר אינם עומדים כלל בדרישות חוק הגנת השכר. הנתבעת נמנעה מלשלם לתובע את הזכויות לרבות חופשה, דמי חגים, גמול עבודה בשעות נוספות וכיוצא בזה.

פיצויי פיטורין

בית הדין לעבודה בתל אביב קיבל את טענת התובע לתשלום פיצויי פיטורין כי הוא מצטרף לתוכנית “עזיבה מרצון” של רשות האוכלוסיה וההגירה וזאת על מנת להימנע מכליאה במתקן חולות. נוכח האמור הסתיימו יחסי העבודה בין הצדדים. התובע טען כי בהתאם להוראות משרד הכלכלה ופסיקת בתי הדין לעבודה, בנסיבות אלו זכאי הוא לפיצויי פיטורין על פי דין.

היעדר שימוע

העובד פוטר מעבודתו ללא שימוע כנדרש על פי דין, זאת לאחר תקופת עבודה ממשית, כאשר הפיטורים נעשו באופן פתאומי פוגעני וחסר תום לב. בית הדין קבע כי הנתבעת תשלום לתובע סך של 4,650 ₪ כפיצוי על פיטוריי התובע ללא שימוע כנדרש על פי דין.

קרן פנסיה לעובד זר

בית הדין קיבל את טענת התובע כי לאורך כל תקופת עבודתו לא בוצעו הפקדות לקרן הפנסיה על שם התובע.

בית הדין לעבודה קיבל במלואה את טענת התביעה כי גישת הפסיקה הינה הפרשה בשיעור של 6% בגין כל תקופת התביעה כאמצעי לריפוי הפגם בדבר אי הפרשה לקרן הפנסיה.

כתבות נוספות

שיכולות לעניין אותך…

מה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה ?

מה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה ?

אובדן כושר עבודה הוא אירוע דרמטי וטראומטי, ומבוטחים רבים מוצאים עצמם מגישים תביעת אובדן כושר עבודה – ונדחים ממש על הסף. לצערנו, ניתן אף לומר כי מרבית התביעות המוגשות מדי שנה נדחות, והסיבות לרוב ממש לא מתיישבות עם המציאות. חברות הביטוח מנצלות את העובדה שמבוטחים מגישים תביעות לבדם, כשהם אינם בקיאים בחוק ובזכויות שלהם, על מנת להימנע מתשלום

איך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

איך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

מי שמשרת בגופי ביטחון ציבוריים כמו צבא, משטרה, שירות בתי הסוהר, שב”כ או מוסד, חשוף במהלך עבודתו לפגיעה פיזית, נפשית ולמחלה. במידה שזו מתרחשת, ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון – הן כמשרתי סדיר והן כמשרתי מילואים. כיצד עושים זאת, ומהו ההליך? כל התשובות לפניכם.

דילוג לתוכן