לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

2 + 15 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

מתי כדאי לממש ביטוח אובדן כושר עבודה

דיני נזיקין

עמוד הבית » דיני נזיקין » מתי כדאי לממש ביטוח אובדן כושר עבודה

מתי כדאי לממש ביטוח אובדן כושר עבודה

אנו חיים את חיינו בשגרה, מתכננים תוכניות לעתיד, ובעיקר – מעבירים את רוב שעות היום שלנו בעבודה. לעיתים, עלולים לפקוד אותנו אירועים שונים  – כדוגמת תאונה או מחלה – שלא יאפשרו לנו לשוב ולעבוד, ובכלל לתפקד כבעבר. אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב בו אדם איבד את יכולתו להתפרנס, באופן חלקי או מלא, לזמן מוגבל או לצמיתות. כמו כן, אדם יכול לאבד את היכולת שלו לעבוד במקצוע בו עסק לפני הפציעה או המחלה, ולחלופין – לאבד כליל את היכולת לעבוד בכל עבודה שהיא. בדיוק על מנת שנוכל להתמודד עם מקרים אלה, בהם אדם מאבד את פרנסתו, נועד ביטוח אובדן כושר עבודה.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה ומה הוא מעניק?

ביטוח אובדן כושר עבודה, כשמו כן הוא, מבטח את העובד למקרה בו לא יכול להמשיך לעבוד וכתוצאה מכך תיפגע פרנסתו. פוליסת אובדן כושר עבודה מבטיחה החלפת הכנסה לעובד – כלומר, חברת הביטוח תשלם לעובד את משכורתו כל זמן שהוא אינו יכול לשוב לעבודה. עם זאת, הכיסוי לאובדן כושר עבודה הוא חלקי. גובהו נקבע לפי השכר הממוצע ב-3 או ב-12 החודשים האחרונים, הגבוה מבניהם, ובכל מקרה – התקרה היא 75% מההכנסה. הסיבה לכך היא הרצון לעודד עובדים לחזור לכושרם לעבוד על מנת להשתכר 100%.

מתי כדאי לרכוש פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה?

בגלל שכולנו פגיעים וחשופים, כדאי לרכוש פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מיד כשמתחילים לעבוד. כמו כן, כל זמן שאתם משלמים ביטוח לאומי כחוק ומפרישים לפנסיה, אתם מבוטחים במסגרת ביטוח אובדן כושר עבודה של המדינה. עם זאת, חשוב לדעת כי במידה ואיבדתם מכושר העבודה שלכם, אתם תהיו זכאים תגמולים רק לאחר תקופת המתנה של שלושה חודשים. זאת, כיוון שבתקופה זו אתם מקבלים תגמולים ממקורות אחרים. המקור הראשון הינו המעסיק שלכם אשר ישלם לכם על פי חוק דמי מחלה, והמקור השני הוא תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי שניתנים בכל מקרה לנפגעי תאונה, למשל.

נפצעתי ונבצר ממני לעבוד. כיצד אוכל להפעיל את הביטוח?

תביעת אובדן כושר עבודה היא תביעה מורכבת וקשה להוכחה, וכרוכה בלא מעט אמוציות ובירוקרטיה מול חברת הביטוח, שמנסה להימנע מתשלום של כסף רב למבוטח שלה. בשלב הראשון, יש לאסוף ולשמור רשומות רפואיות המפרטות אודות מצבכם הרפואי, ואם ניתן – עדיף שיכללו חוות דעת רפואית שאינכם יכולים לחזור לעבודה. למשל – אבחנות רפואיות, אישורי מחלה, צילומים, מרשמים ועוד. בנוסף למסמכים הרפואיים, יש להמציא מסמכים המעידים על משכורתכם והעיסוק שלכם במקום העבודה. הגשה של תביעת אובדן כושר עבודה כדאי שתיעשה בסמוך ככל הניתן לזמן האירוע, שכן תביעה מאוחרת עלולה לגרום לכך שחברת הביטוח תדחה את התביעה בטענה שאין לה כלים לעמוד על מצבכם הרפואי בדיעבד.

למיצוי הזכויות והתמודדות מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה

חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי ידועות כאגרסיביות מאוד מול המבוטחים שלהן, גם אם אלה שילמו ממיטב כספם משך שנים במסגרת הפוליסה. על מנת להימנע מתשלום, הן משתמשות בטריקים שונים ובמקרים מסוימים אף משקרות במודע למבוטח, מתוך הנחה שהוא אינו מכיר את החוק, את הזכויות העומדות לו ואת רזי הפוליסה. לצערנו, אנשים המצויים במצב של אובדן כושר עבודה – ממילא חשים מתוסכלים וחלשים, ובמקרים רבים נכנעים למניפולציות של חברות הביטוח, שאף משתמשות בחוקרים פרטיים שיצרו קשר עם המבוטחים על מנת לדלות מידע. כדאי לדעת, שכל עוד אתם מיוצגים על ידי עורך דין, לחוקרים פרטיים מטעמה של חברת הביטוח אסור ליצור עמכם קשר, אלא עם עורך הדין שלכם בלבד. הסתייעות בעורך דין לענייני עבודה תסייע לכם להתמודד עם התביעה בצורה חלקה וטובה יותר, ובסיכויים גבוהים במיוחד תביא להצלחתכם בתביעה.

 

 

כתבות נוספות

שיכולות לעניין אותך…

מה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה ?

מה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה ?

אובדן כושר עבודה הוא אירוע דרמטי וטראומטי, ומבוטחים רבים מוצאים עצמם מגישים תביעת אובדן כושר עבודה – ונדחים ממש על הסף. לצערנו, ניתן אף לומר כי מרבית התביעות המוגשות מדי שנה נדחות, והסיבות לרוב ממש לא מתיישבות עם המציאות. חברות הביטוח מנצלות את העובדה שמבוטחים מגישים תביעות לבדם, כשהם אינם בקיאים בחוק ובזכויות שלהם, על מנת להימנע מתשלום

איך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

איך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

מי שמשרת בגופי ביטחון ציבוריים כמו צבא, משטרה, שירות בתי הסוהר, שב”כ או מוסד, חשוף במהלך עבודתו לפגיעה פיזית, נפשית ולמחלה. במידה שזו מתרחשת, ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון – הן כמשרתי סדיר והן כמשרתי מילואים. כיצד עושים זאת, ומהו ההליך? כל התשובות לפניכם.

דילוג לתוכן