לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

9 + 7 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

עובדת רנטגן שפוטרה בשל הריונה תפוצה ב – 40 אלף ₪.

חדשות

עמוד הבית » חדשות » עובדת רנטגן שפוטרה בשל הריונה תפוצה ב – 40 אלף ₪.

עניינה של תביעה זו הינה טענת הפליה בעבודה על רקע הריון של עובדת רנטגן שפוטרה תוך הליך מיון וקבלה בבית חולים ברזילאי בשל הריונה.
בית המשפט פסק כי בית החולים ברזילאי הפר את חובתו לנהוג בשוויון כלפי העובדת ופיטר אותה מעבודתה מיד עם היוודע לו כי היא בהריון.

בית המשפט פסק פיצוי הקרוב לפיצוי הקבוע בחוק מכוח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תשמ”ח – 1988.

הנתבעת הינו מרכז רפואי אוניברסיטאי הנמצא באשקלון ומתוקצב על ידי משרד הבריאות.

התובעת ילידת 1988 נענתה לפרסום שפורסם באתר אודות משרה פנויה – טכנאית רנטגן ב – MRI בבית החולים.
התובעת התייצבה לראיון עבודה אצל הרנטגנאית הראשית בבית חולים בריזלאי.
לאחר הראיון הופנתה התובעת למחלקת משאבי אנוש שם קיבלה הטפסים הרלוונטים לתפקיד .

ביום 1/6/2017 התייצבה התובעת בבית חולים ברזילאי וחתמה באותו מועד על טופס “קבלת עובד חדש לעבודה” באותו מעמד עדכנה התובעת את הרנטגנית הראשית בדבר היותה בהריון.

הנתבעת טענה כי הלא התקיימו יחסי עובד מעביד.

בית המשפט קבע כי על פי הראיות שהוצגו בפניו ביום 1.6.2017 החלה התובעת את עבודתה בנתבע והתקיימו בינה לבין הנתבע יחסי עובד – מעביד.

בית המשפט קבע כי גרסתה לעניין נסיבות פיטוריה מתקבלת במלואה. עולה מהראיות כי ביום עבודתה הראשון 1.6.17 עם גילוי דבר הריונה לאביבה, פוטרה על ידה לאלתר, המסרונים שצרפה התובעת מפריכים לחלוטין את גרסת הנתבע ועולה בבירור כי התובעת פוטרה מיד עם הודעתה על ההריון.

סעיף 10(א)(1) לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה מעניק לבית הדין סמכות לחייב מעסיק שהפר את הוראות החוק, בפיצוי לפי שיקול דעתו, לרבות פיצוי גם על נזק שאינו נזק ממוני.

בית המשפט קבע כי לאחר ששקל את האינטרסים הלגיטימיים של שני הצדדים, הגיע לכלל דעה כי בנסיבות העניין, הפיצוי אותו ראוי לפסוק לזכות התובעת בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה הוא בגובה 40,000 ש”ח.

בית המשפט פסק: “יצויין כי בקביעת סכום זה הבאנו בחשבון כי רק לאחר שבית הדין נדרש לגרסאות בדים שונות של הנתבע, הוכח כי התובעת החלה את עבודתה בנתבע, וכי היותה של התובעת בהריון היה שיקול מכריע בהחלטה בדבר הפסקת עבודתה.”

כתבות נוספות

שיכולות לעניין אותך…

מה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה ?

מה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה ?

אובדן כושר עבודה הוא אירוע דרמטי וטראומטי, ומבוטחים רבים מוצאים עצמם מגישים תביעת אובדן כושר עבודה – ונדחים ממש על הסף. לצערנו, ניתן אף לומר כי מרבית התביעות המוגשות מדי שנה נדחות, והסיבות לרוב ממש לא מתיישבות עם המציאות. חברות הביטוח מנצלות את העובדה שמבוטחים מגישים תביעות לבדם, כשהם אינם בקיאים בחוק ובזכויות שלהם, על מנת להימנע מתשלום

איך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

איך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

מי שמשרת בגופי ביטחון ציבוריים כמו צבא, משטרה, שירות בתי הסוהר, שב”כ או מוסד, חשוף במהלך עבודתו לפגיעה פיזית, נפשית ולמחלה. במידה שזו מתרחשת, ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון – הן כמשרתי סדיר והן כמשרתי מילואים. כיצד עושים זאת, ומהו ההליך? כל התשובות לפניכם.

דילוג לתוכן