לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

2 + 4 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

תביעות אובדן כושר עבודה

עמוד הבית » עורך דין אובדן כושר עבודה » תביעות אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא מצב בו נבצר מאדם לעבוד ולהתפרנס כבעבר – בין אם באופן מוחלט ובין אם באופן חלקי. פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, מבטיחה פיצוי כספי חודשי למי שאיבד את כושר עבודתו בעקבות אירוע של פציעה – החל משבר ברגל ועד לתאונת דרכים קשה. על אף העובדה שהמבוטחים משלמים מדי חודש את הפרמיה לחברת הביטוח, תביעת אובדן כושר עבודה נחשבת למורכבת ובלא מעט מקרים חברת הביטוח דוחה אותה. כיצד ניתן להתמודד?

דוגמאות לאובדן כושר עבודה

  • עובד שנפצע קשה בתאונת דרכים ודרוש לו זמן החלמה של כחצי שנה לפחות, במהלכה לא יוכל לעבוד בשום עבודה שהיא
  • עובד ששבר את ידו ולא יכול לעבוד כחשמלאי, אך כן יוכל לעבוד בעבודה אחרת ולקבל שכר פחות

מה הם סוגי פוליסות הביטוח בכל הנוגע לתביעות אובדן כושר עבודה

  • פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ניתן לחלק ל-2: מבוטח שאינו יכול להתפרנס כלל, ומבוטח שתיפגע הכנסתו בעקבות אובדן כושר העבודה
  • פוליסת כיסוי בסיסי – פוליסה לכיסוי מלא במקרה בו מבוטח לא יוכל לעסוק בכל סוג של עבודה
  • פוליסת כיסוי מקצועי – פוליסה המיועדת לאנשי מקצוע מיוחד. במקרה זה, המבוטח יחשב בלתי כשיר לעבודה אם לא יוכל לעסוק בכל עיסוק התואם את ההשכלה, ההכשרה והניסיון שלו, וכנגזרת מכך ישתכר פחות
  • פוליסת כיסוי עיסוקי – מבוטח אשר לאחר פציעתו לא יוכל לשוב לעיסוק בו עסק ערב האירוע, או בעיסוק בו עסק ב-5 השנים שקדמו לאירוע

כיצד ניתן להוכיח אובדן כושר עבודה של 75% ומעלה?

אובדן כושר עבודה בשיעור של 75% הוא הגבוה ביותר, ומזכה בפיצוי מלא. ניתן להוכיח אותו בסיוע של עורך דין תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה וכן בחוות דעת רפואיות ותעסוקתיות המציינות כי המבוטח אינו יכול לעבוד בכל עבודה שהיא.

מה עושים כאשר בתביעת אובדן כושר עבודה המבוטח וחברת הביטוח לא מצליחים להגיע להסכמות ומגיעים למבוי סתום?

תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה היא תביעה אשר מצריכה מחברת הביטוח לשלם למבוטח פיצוי חודשי, לעיתים למשך שנים רבות. בשל כך, חברות הביטוח נוטות לדחות את תביעות הביטוח המגיעות אליהן, ובכלל זה תביעה בגין אובדן כושר עבודה, תוך שהן מנצלות את חוסר הידע של מבוטחיהן ובעיקר את מצבם הכלכלי והרגשי הקשה. הדבר החשוב ביותר שכדאי לדעת, הוא שכאן הכול מתחיל. במידה וחברת הביטוח דחתה את תביעתכם, נכון לפנות לסיוע של עורך דין תביעות ביטוח על מנת שיבחן את פרטי המקרה, ינתח את סיבת הדחייה מצד חברת הביטוח, ובמידת הצורך – ינהל מולה דין ודברים בבית-המשפט. לרוב, כשעורך דין המייצג את המבוטח פונה לחברת הביטוח, דברים באים על פתרונם בצורה מהירה ויעילה יותר.

עד מתי זכאי המבוטח בתגמול חודשי בגין אובדן כושר עבודה?

ככלל, ישנו שוני בין פוליסה לפוליסה, וחשוב להכיר היטב את השורות הקטנות בטרם חתימה ורכישה. עם זאת, אלו הם המקרים הנפוצים:

  • החלמה המאפשרת חזרה לעבודה – מבוטח שיחלים ויוכל לחזור לעבוד, יפסיק לקבל תגמול חודשי. חברת הביטוח אינה "קופאת על השמרים" ובודקת כל העת את קצב החלמתו של המבוטח.
  •  מות המבוטח – במידה והמבוטח נפטר, יפסיק לקבל תגמולים
  • תום תקופת הביטוח – לכל ביטוח יש תאריך תפוגה. במקרה בו פוליסת הביטוח שלכם תמה, תפסיקו לקבל תגמול חודשי
  • מבוטח הגיע לגיל פרישה – הגעה לגיל פרישה משמעותה הפסקת קבלת תגמולים, שכן אז מגיעה לפורש הן קצבת זקנה והן שחרור כספי פנסיה
פיצויים בגין תביעת אובדן כושר עבודה
תביעת אובדן כושר עבודה

תיישנות בביטוחי אובדן כושר עבודה

 

 חוק ההתיישנות בגין תביעת אובדן כושר עבודה הוא שונה במקצת – ותוקפו הוא 3 שנים בלבד (לעומת 7 בסוגים אחרים של תביעות ביטוח). חברות ביטוח רבות נוהגות בצורה של סחבת מכוונת, על מנת שיוכלו לדחות את התביעה מסיבה של התיישנות. מרוץ ההתיישנות עוצר רק בהגשת תביעה לבית-המשפט, או בקבלת אישור בכתב מחברת הביטוח המאשר את עצירת/הארכת תקופת ההתיישנות. אם אתם חשים כי חברת הביטוח מתמהמהת בטיפול בעניינכם, מומלץ לפנות לעורך דין שיעצור את השעון.

 

 מה קורה במידה וישנו אובדן כושר עבודה שפוגע באחוז / היקף המשרה?

 

 במקרה זה, ניתן לתבוע תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה חלקי, בו התגמול החודשי ישלים את השכר אותו היה רגיל המבוטח לקבל טרום אובדן כושר העבודה.

 

 מה זה תקופת צינון ואיך זה מתקשר לתביעות אובדן כושר עבודה?

 

תקופת צינון, או בשמותיה הנוספים "תקופת המתנה" ו"תקופת אכשרה", היא פרק הזמן שבין רכישת הפוליסה ועד לזכותכם לתבוע את חברת הביטוח. לרוב, תקופת הצינון עומדת על כ-90 ימים.

דילוג לתוכן