לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

7 + 3 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

עורך דין אובדן כושר עבודה

עמוד הבית » עורך דין אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה:

בין אם אנו עובדים או עצמאים – כולנו דואגים לבטח את עצמנו למקרה של אובדן כושר עבודה. ביטוח זה יעזור לאנשים שאיבדו את בריאותם בגלל מחלה או תאונה. ביטוח זה יכול לשמש כחלק מקרן הפנסיה או כתוספת "ריידר" לביטוח מנהלים. במקרה בו אדם מגיע למצב בו הוא באובדן כושר עבודה מקצועי, חייבים לבצע בדיקה מקצועית אודות זכויותיו הן בקרן הפנסיה והם בביטוחים פרטיים.

אז מה זה אובדן כושר עבודה:

ישנם 2 סוגי אובדן כושר עבודה: כללי וספציפי.

ישנו שוני משמעותי בין אובדן כושר עבודה כללי לאובדן כושר עבודה ספציפי שכן הטענה המרכזית של חברת הביטוח היא כי על החולה לשנות את עיסוקו בהתאם למגבלותיו.
משרדינו מייצג לקוחות רבים שאיבדו את כושר העבודה במימוש זכויותיהם מכוח פוליסה שרכשו ועושים כל שביכולתנו על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח. משרדינו פיתח יכולות התמודדות עם מנגנוני התנערות חברות הביטוח לרבות פנייה לערכאות משפטיות.
במקרה של דחיית התביעה מהנימוק שהמבוטח לא איבד את כושרו לעבוד, אין לקבל את קביעת חברת הביטוח כעובדה מוגמרת ורצוי מאוד לפנות לעורך דין, אשר מתמחה בתביעות ביטוח, כדי שיבחן את כל הפרמטרים בעניין זה, כגון: העיסוק בו בוטח המבוטח ואשר נרשם בטופס הצעת הביטוח, מהו עיסוקו הסביר של המבוטח, האם אכן מצבו הרפואי של המבוטח על פי התיעוד הרפואי אכן מתאים להגדרה של אובדן כושר עבודה מקצועי, מהי הגדרת אובדן כושר עבודה בפוליסה וכו`.

סיבות לדחיית תביעת אי כושר עבודה:

  • הסתרת מידע ואי גילוי – מקרים בהם חברות הביטוח טוענות כי המבוטח הפר את חובת הגילוי של מידע והסתיר נתונים רפואיים ופרטים מעיני חברת הביטוח. מידע שיכול היה להתבטא באי קבלת המבוטח, עליית מחיר הפרמיות ושינוי נוסח הפוליסה.
  • מקרה חריג – מקרה אבדן כושר עבודה מקצועי העונה לתנאי המחריג בפוליסה, אשר מעצם קיומו חברת הביטוח תדחה את תביעת המבוטח, לדוגמא אבדן כושר עבודה בעת מעורבות במעשה פלילי, צריכה או נטילת סמים.
  • אי קיום תנאי הביטוח – חברות הביטוח טוענות כי לא מתקיימים התנאים על פי תנאי הפוליסה אשר מזכים בקבלת פיצויים על ידי חברת הביטוח

הגשת תביעות אובדן כושר עבודה:

בין אם איבדתם כושר עבודה בגין תאונה או מחלה וחברת הביטוח או קרן הפנסיה דחתה את תביעתכם, דעו כי אין הדבר מחייב וסופי. במקרים רבים לעו"ד בעל ניסיון בתחום יש הכלים והניסיון לערער על טענות חברות הביטוח ולזכותכם בפיצויים המגיעים להם על פי דין.

לפני הגשת הבקשה ודא כי מצויי ברשותך המסמכים הבאים:

  • אם אתה שכיר 6 תלושי שכר אחרונים לפני קרות המקרה הביטוח וכן אישור מהמעסיק על תקופת ההיעדרות מהעבודה.
  • אם אתה עצמאי, אישור רואה החשבון שלך או דו"ח השומה על גובה הכנסותיך ב – 12 החודשים שקדמו למקרה הביטוח.
  • במקרה של אובדן כושר עבודה עקב תאונת דרכים – אישור ממשטרת ישראל
  • במקרה של אובדן כושר עבודה עקב תאונת עבודה – העתק מהחלטת המוסד לביטוח לאומי.
  • תיאום מס לשנה הנוכחית.
דילוג לתוכן