לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

12 + 7 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

עורך דין אובדן כושר עבודה

עמוד הבית » עורך דין אובדן כושר עבודה

חברות הביטוח מנסות לדחות את התיקים בטענות כמו – שהמבוטח לא איבד את יכולתו לעבוד על פי ניסיונו השכלתו ויכולותיו. חברות הביטוח אף דוחות תיקים במקרים שלטענתן המבוטח לא הצהיר על בעיותיו הרפואיות או אלו הוחרגו בעת ההצטרפות. תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה מנוסה ימנע למעשה טענות מסוג זה ויוביל את התיק למימוש הזכויות בצורה מקסימלית.

משרדינו מוביל מזה 20 שנה בתביעות אובדן כושר עבודה בהצלחה רבה, פנו אלינו!

תביעות אובדן כושר עבודה

בין אם אתם שכירים או עצמאים – כולנו דואגים לבטח את עצמנו למקרה של אובדן כושר עבודה. ביטוח זה יעזור לאנשים שאיבדו את בריאותם בגלל מחלה או תאונה. ביטוח זה יכול לשמש כחלק מקרן הפנסיה או כתוספת "ריידר" לביטוח מנהלים. במקרה בו אדם מגיע למצב בו הוא באובדן כושר עבודה מקצועי, חייבים לבצע בדיקה מקצועית אודות זכויותיו הן בקרן הפנסיה והם בביטוחים פרטיים.

סוגי אובדן כושר עבודה

ישנם 2 סוגי אובדן כושר עבודה: כללי וספציפי.

קיים שוני משמעותי בין אובדן כושר עבודה כללי לאובדן כושר עבודה ספציפי, שכן הטענה המרכזית של חברת הביטוח היא כי על החולה לשנות את עיסוקו בהתאם למגבלותיו.
משרדינו מייצג לקוחות רבים שאיבדו את כושר העבודה במימוש זכויותיהם מכוח פוליסה שרכשו ועושים כל שביכולתנו על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח. משרדינו פיתח יכולות התמודדות עם מנגנוני התנערות חברות הביטוח לרבות פנייה לערכאות משפטיות.
במקרה של דחיית התביעה מהנימוק שהמבוטח לא איבד את כושרו לעבוד, אין לקבל את קביעת חברת הביטוח כעובדה מוגמרת ורצוי מאוד לפנות לעורך דין אובדן כושר עבודה, אשר מתמחה בתביעות ביטוח, כדי שיבחן את כל הפרמטרים בעניין זה, כגון: העיסוק בו בוטח המבוטח ואשר נרשם בטופס הצעת הביטוח, מהו עיסוקו הסביר של המבוטח, האם אכן מצבו הרפואי של המבוטח על פי התיעוד הרפואי אכן מתאים להגדרה של אובדן כושר עבודה מקצועי, מהי הגדרת אובדן כושר עבודה בפוליסה וכו`.

מהו אובדן כושר עבודה מלא?

מדובר במצב בו הנפגע איבד באופן מוחלט בשיעור של 75% או יותר את יכולתו לעבוד בכל משרה באשר היא.

מהו אובדן כושר עבודה חלקי?

מדובר במצב בו הנפגע יכול לעבוד למחייתו, אך יחד עם זאת אינו יכול לעבוד באותו האופן כפי שיכול היה לעבוד ולהתפרנס לפני הפגיעה, וזאת בשונה מאובדן כושר מלא.

סיבות לדחיית תביעת אי כושר עבודה

  • הסתרת מידע ואי גילוי – מקרים בהם חברות הביטוח טוענות כי המבוטח הפר את חובת הגילוי של מידע והסתיר נתונים רפואיים ופרטים מעיני חברת הביטוח. מידע שיכול היה להתבטא באי קבלת המבוטח, עליית מחיר הפרמיות ושינוי נוסח הפוליסה.
  • מקרה חריג – מקרה אבדן כושר עבודה מקצועי העונה לתנאי המחריג בפוליסה, אשר מעצם קיומו חברת הביטוח תדחה את תביעת המבוטח, לדוגמא אבדן כושר עבודה בעת מעורבות במעשה פלילי, צריכה או נטילת סמים.
  • אי קיום תנאי הביטוח – חברות הביטוח טוענות כי לא מתקיימים התנאים על פי תנאי הפוליסה אשר מזכים בקבלת פיצויים על ידי חברת הביטוח

הגשת תביעות אובדן כושר עבודה

בין אם איבדתם כושר עבודה בגין תאונה או מחלה וחברת הביטוח או קרן הפנסיה דחתה את תביעתכם, דעו כי אין הדבר מחייב וסופי. במקרים רבים לעו"ד בעל ניסיון בתחום יש הכלים והניסיון לערער על טענות חברות הביטוח ולזכותכם בפיצויים המגיעים להם על פי דין.

לפני הגשת הבקשה וודאו כי מצויים ברשותכם המסמכים הבאים:

  • במידה והנכם שכירים, וודאו כי ברשותכם 6 תלושי שכר אחרונים לפני קרות המקרה, וכן אישור מהמעסיק על תקופת ההיעדרות מהעבודה.
  • אם הנכם עצמאים, וודאו כי ברשותכם אישור רואה החשבון או דו"ח השומה על גובה הכנסותיכם ב – 12 החודשים שקדמו למקרה הביטוח.
  • במקרה של אובדן כושר עבודה עקב תאונת דרכים – נדרש אישור ממשטרת ישראל
  • במקרה של אובדן כושר עבודה עקב תאונת עבודה – העתק מהחלטת המוסד לביטוח לאומי.
  • תיאום מס לשנה הנוכחית.

ביטוח אובדן כושר עבודה

לרוב מדובר ברכיב המהווה נספח עבור קרנות פנסיית נכות או לביטוח חיים. ביטוח זה עשוי להתממש בעקבות מחלה או תאונה, כאשר אלו מונעות בצורה מלאה או חלקית להתפרנס ולעבוד בתחום העיסוק בו עוסק המבוטח, או לחילופין עיסוק התואם במידה סבירה את הכשרתו, ניסיונו והשכלתו של המבוטח.

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד לצורך תשלום חודשי עבור המבוטח, במידה והתנאים הנקובים בפוליסת הביטוח מתקיימים.

למה מומלץ להסתייע בעורך דין אובדן כושר עבודה?

תביעת אובדן כושר עבודה הלכה למעשה מאלצת את הנתבע לשלם סכומי כסף רבים עבור התובע, כאשר סכום כסף זה מהווה חלופה עבור הכנסת הנתבע. מדובר באחת התביעות הקשות והמורכבות להוכחה. אי לכך ובהתאם לזאת, מומלץ להסתייע בעורך דין המתמחה באובדן כושר עבודה, אשר יוכל לעזור לכם לצלוח את תביעתכם בצורה אפקטיבית ומהירה.

איך להיערך לתביעת אובדן כושר עבודה –

עליכם להקפיד לתעד כל מסמך העשוי להעיד על מצב אי כושר עבודה, כמו למשל מרשמים, צילומים, בדיקות, אישורי מחלה ואבחנות, רצוי לספק חוות דעת של רופאים מומחים ולאו דווקא של רופא המשפחה. צרפו מסמך המסביר על עיסוקכם ומסמכים לגבי הכנסותיכם.

הגשת התביעה –

את תביעת אובדן כושר עבודה יש להגיש בסמוך למועד הפגיעה / בסמוך למועד אובדן כושר העבודה בפועל. שימו לב, במידה והגשתם את התביעה בשלב מאוחר, יתכן מצב בו יתעכב התשלום ואף מצב בו תידחה התביעה ע"י חברת הביטוח.

שאלות ותשובות: אובדן כושר עבודה

אילו מסמכים צריך כדי להגיש תביעה לאובדן כושר עבודה?

הקפידו להביא את המסמכים הרפואיים בהם כתוב על היעדר יכולתכם לביצוע עבודתכם, בין אם בעקבות מחלה ובין אם בעקבות תאונה. אל תסתפקו במסמך רפואי יבש וכללי, צרפו מסמכים המציגים את ההיבטים התפקודיים של הבעיה הרפואית.

נפגעתם בתאונה? כיצד ניתן לדעת מהי הזכאות מחברת הביטוח?

במידה ונפגעתם בתאונה ואינכם יכולים לעבוד במקצוע שלכם, עליכם להגיש תביעה מסוג אובדן כושר עבודה לחברת הביטוח המבטחת אתכם. מומלץ לצרף את המסמכים / התיעוד הרפואי התומכים במצבכם, כולל אישורי מחלה במידה ויש.

האם למעסיק יש חובה להפריש במקרה של אובדן כושר עבודה?

למעסיק יש חובה, שכן כל עובד ועובדת זכאים להפרשת המעסיק לביטוח מנהלים, ביטוח פנסיוני, קרן פנסיה, הכוללים בתוכם כיסוי עבור מקרים של אובדן כושר עבודה.

איך ניתן להגדיל את הסיכוי לזכייה בתביעת אובדן כושר עבודה?

על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם לזכייה בתביעת אובדן כושר עבודה, הקפידו לצרף כמה שיותר מסמכים רפואיים הנוגעים למצבכם, מסמכים עדכניים. צרפו חוות דעת של מומחים בצורה מסודרת, כולל חוות דעת של רופא תעסוקתי. מומלץ להסתייע בעורך דין אובדן כושר עבודה המתמחה בתחום, משום שלעיתים חברות הביטוח נוטות להערים קשיים.

האם יש צורך בתשלום מס על ביטוח אובדן כושר עבודה?

פטור מתשלום מס הינו עד לתקרה של 1,978 ש"ח (עדכני לינואר 2020) ולהפרשות בשיעור של 7.5% משכרו של העובד. העובד אכן זכאי לפטור ממס עבור הפרשותיו של המעביד בעניין אכ"ע (אובדן כושר עבודה).

מה קורה אם המעסיק מפריש מעל 7.5% משכרו של העובד / מעל לסכום התקרה?

במקרה מסוג זה, העובד יצטרך לשלם מס הכנסה עבור הפרשותיו של המעסיק שמעל לסכומים הללו.

מה זה אובדן כושר עבודה חלקי?

כאשר העובד לא יכול לעבוד ולהתפרנס כפי שהיה יכול בטרם הפגיעה. מצבים מסוג זה עשויים להתרחש למשל כאשר העובד לא יכול לעסוק במקצוע שרכש וכעת עליו לעבוד בתחום אחר. בתחום האחר השכר עשוי להיות יותר נמוך למשל, או שעל הנפגע יהיה לעבוד בהיקף משרה נמוך יותר – התוצאה אינה משתנה, קיימת ירידה ברמת הכנסתו של העובד הנפגע.

מה לעשות אם המעביד מבקש מכם לצאת לפנסיה מוקדמת?

ישנם מצבים בארגונים גדולים במרבית המקרים, בהם יבקש המעסיק להוציא את העובד לפנסיה מוקדמת בשל הנכות. במקרים מסוג זה, עליכם להיוועץ עם עורך דין המתמחה באובדן כושר עבודה – אל תסכימו לבקשת המעסיק.

מהו סכום התשלום עבור ביטוח אובדן כושר עבודה?

לרוב, 75% משכרו של המבוטח, או לחילופין בהתאם לסכום שהוסכם עם חברת הביטוח מראש. יחד עם זאת, הסכום יהיה ע"פ הנמוך מבין השניים.

סיפורי הצלחה: מקרים בנושא תאונות עבודה

עובד נפל 10 מטרים במקום עבודתו במפעל בו עבד בשנת 2011

לתובע היו פגיעות רחבות.

בהתחלה סירב המוסד לביטוח לאומי לקבל את תביעת הנפגע משום שהמעסיק לא הוציא תלוש.

לאחר מספר שנים,

קיבל בית הדין לעבודה את התביעה והכיר בתיק זה כתאונת עבודה

8 עדים ומעסיק אחד

מעסיק טען שהעובד לא נפגע בתאונת עבודה. עובד נפגע בגב מרצועות להרמת משא בעבודתו בחברה לתיקון קונטיינרים. התובע נדחה ע"י ביטוח לאומי. לאחר מספר שנים, הוכרה התאונה כתאונת עבודה, התובע יקבל קצבה חודשית לכל חייו

עובדת קוסמטיקה נחשפה לחומרים בעבודתה

בעקבות החשיפה לחומרים, לתובעת נגרמה אקזמה בידיים. 

בעקבות כך, תקבל התובעת קצבה לאורך כל חייה. נקבע ע"י המוסד לביטוח לאומי על 20% נכות לצמיתות

נפגע בעקבות תאונת עבודה

עובד שנפגע בתאונת עבודה

בפגיעה בגבו עקב הרמת משקולת של מעלית בזמן התיקון של המעלית –

יפוצה ע"י חברת הביטוח של המעסיק בסך של 255,000 ש"ח

 

 

לקוחות ממליצים

Ohana & Co. - Law Office
4.9
מבוסס על 28 ביקורות
powered by Google
אבי אדמוניאבי אדמוני
10:22 13 Sep 23
ברצוני להודות לעו״ד יפית אוחנה ולמשרדה על הייצוג והעבודה שנעשתה עבורי. עו״ד יפית אוחנה ועובדיה בעלי יחסי אנוש מעולים, סבלנות וסובלנות כלפי הזולת, כל שאלה ובקשה נענית על הצד הטוב ביותר.
ויוי אויוי א
11:51 10 Sep 23
יפית אוחנה-משרד עורכי דין ועו״ד יפית אוחנה בפרט מקצועיים מאוד, נותנים מענה לכל שאלה ובקשה ומלווים לאורך כל הדרך. ברצוני להודות לכם ומאוד ממליצה לכל הזקוק לעזרה. שוב תודה על הכל.
איציק חדדאיציק חדד
03:38 08 Sep 23
אלופה מקצועיות ואמינה שזה הכי חשוב תודה לך
יוני אוחיוןיוני אוחיון
11:26 27 Jul 23
שירות מדהים!יפית עסרה בכל ועדה וכל בעיה מול הביטוח הלאומי ועשתה עבודה מדהימה
ברוך פלחברוך פלח
16:29 16 Jul 23
יפית אוחנה אני רוצה להודות לך על כל הזמן הזה שנילחת בישבלי במשך שנה תודהההההההההה רבה זה לו מובן מאליו מקצעיתבחסד עליון אין כמוךךךך שתמשיכי מעלה מעלה מגיע לך אלופההה 😘🤗🤗🤗
משה בחרוזימשה בחרוזי
19:29 21 Jun 23
יפית האלופה עזרה לי בתיק שנראה בלתי אפשרי..אחרי שכבר התייאשתי עזרה לי לקבל את כל מה שמגיע לי במקצועיות זריזות ומסירות רבה.
js_loader

עשוי לעניין אתכם

תביעה לנכות כללית, עורך דין ביטוח לאומי

כל המידע על תביעות ביטוח

לעיתים חברות הביטוח תדחה את תביעתכם בטענות מטענות שונות בנימוקים כמו גילוי לא מלא, קיום חריגים בפוליסה, אי עמידה בתנאי הפוליסה ועוד.

מה נותנים אחוזי נכות - תביעה לנכות

הגשת תביעה לנכות מעבודה

חליתם במחלת מקצוע ו/או נפגעתם בתאונת עבודה בעת עבודתכם? תביעה לנכות מעבודה מיועדת עבורכם. מי רשאי להגיש את התביעה? למי מגישים את התביעה ואילו מסמכים צריך? מהו הליך הועדה הרפואית?

 

תביעות סיעוד ומיצוי זכויות מול ביטוח לאומי

תביעת סיעוד - מיצוי זכויות

במקרה וחולה הפך סיעודי, תביעות הסיעוד מאפשרות לתובע לקבל פיצויים כספיים במקרה הצורך, במידה ומבוטח התובע במסגרת ביטוח סיעודי. מה עושים במקרה ואין פוליסת ביטוח סיעודית ?מי נחשב סיעודי?

דילוג לתוכן