לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

9 + 3 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הם אומנם ניתוחים שאינם נדרשים כתוצאה מבעיה רפואית, אך מדובר בפרוצדורה כירורגית לכל דבר – הם דורשים הרדמה מלאה, שימוש בסכין המנתחים וביצוע של תפרים. במקרים רבים, ניתוחים פלסטיים הם אפילו עמוקים ומורכבים יותר מניתוחים אחרים. כתוצאה מכך, אירועים של רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים נחשבים, לצערנו, לנפוצים. על מנת לתבוע בתביעת רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, יש להוכיח נזק ורשלנות בקשר נסיבתי. כלומר, שהנזק נגרם כתוצאה מחוסר זהירות כנדרש מרופא.

הגדלת שדיים

רשלנות רפואית בניתוח הגדלת שדיים עלול להתרחש כתוצאה מכך שהרופא כרת יותר מדי רקמה והתובעת נותרה עם חזה מעוות. כמו כן, אירועים נוספים שעלולים להתרחש הם חזה מצולק יתר על המידה או לא סימטרי.

ניתוח אף

ניתוח אף יכול להיעשות במגוון דרכים, חודרניות יותר או פחות. במקרים מסוימים, עלול הניתוח להסתיים בכך שישנו קושי לנשום דרך האף בגלל שינוי במחיצות. אם ניתן יהיה להוכיח בין הקושי לנשום להליך הניתוח, ניתן גם יהיה לתבוע בגין רשלנות רפואית פלסטיקה.

שאיבת שומן

שאיבת שומן הוא הליך רפואי מורכב לא פחות מניתוח, שהנזקים שלו אם הוא מבוצע שלא כנדרש – עלולים להיות משמעותיים. במקרים רבים העדר של בירור רפואי מקיף ויסודי עלול לגרום נזקים למטופל.

מתיחת בטן

רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן עלול להיגרם כתוצאה מבדיקות חסרות טרום הניתוח, אי קבלת הסכמה מדעת, אי מתן הנחיות רפואיות לפני או אחרי התהליך. הנזקים עשויים לבואו לידי ביטוי בעיוות, הצטלקות, זיהום, בקע ועוד – אותם כאמור ניתן היה למנוע בעבודה זהירה ויסודית יותר.

מתיחת פנים

רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים עלולה לגרום לצלקות, פנים שאינן סימטריות, כתמי פיגמנטציה ועוד. חלק ממקרים אלה עלולים להתרחש גם אם המנתח פעל כנדרש ממנו, בצורה מקצועית, זהירה ומקובלת, אך ישנם מקרים בהם הרופא לא נקט בזהירות המספקת ולא מנע את ההתרחשות.

3 הסיבות העיקריות שגורמות לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

  • אי קבלת הסכמה מדעת – אי קבלת הסכמה מדעת משמעותה היא שהרופא המנתח לא נתן את כלל המידע למנותח/ת ולא פרס בפניו את הסיכונים והסכנות, ועל כן לא אפשר לו לקבל החלטה בדבר ביצוע הניתוח כשכלל הנתונים לפניו. במילים אחרות – אם המנותח היה יודע שעלול להיגרם לו X, יתכן שלא היה מבצע את הניתוח.
  • אי לקיחת היסטוריה רפואית – ההיסטוריה הרפואית חשובה על מנת לקבל החלטות טרום הניתוח, במהלכו ואחריו. למשל – מרשמים לתרופות, ניתוחים שונים שעבר המטופל, אשפוזים כתוצאה ממחלות ועוד. אמנם רצוי שהמנותח ידאג לעדכן את הרופא במידע הרפואי, אך על הרופא חלה חובה לקחת את פרטי ההיסטוריה הרפואית של המנותח.
  • טעויות כירורגיות – טעויות כירורגיות עלולות להתרחש בכל סוג של ניתוח – חיתוך לא נכון, תפירה לא נכונה, השארת שאריות לא רצויות בתוך הגוף ועוד. אם ניתן להוכיח שהנזק שנגרם במהלך הניתוח היה נמנע אם הצוות המטפל היה נזהר יותר – אפשר יהיה לתבוע בגין רשלנות רפואית בניתוח.

רשלנות רפואית לאחר ניתוח פלסטי

בימים שאחרי הניתוח עלולים להתפתח בעיות שונות, החל מכאב, דרך דימום מאסיבי ועד לפתיחה של התפרים או לזיהום. על הרופא המנתח חלה חובה לעקוב אחר המנותח, לשים לב לדברים חריגים שמתפתחים ולהזמינו לביקורת. אם לאחר ניתוח פלסטי התפתחה אצלכם בעיה רפואית שניתן לקשור אותה לניתוח, ושניתן היה למנוע אותה או את ההידרדרות שלה עם ביקורת ומעקב נאותים – ניתן יהיה לתבוע תביעת רשלנות רפואית.

כיצד ומה צריך לעשות כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?

על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח כי הנזק שנגרם הוא כתוצאה מעבודה לא זהירה של הרופא – החל מרופא שלא ביצע בדיקות טרום הניתוח, דרך רופא שלא נתן את כלל המידע ועד רופא שלא ביצע מעקב לאחר ניתוח. ראשית, יש לאסוף את כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים – צילומים, סיכומי אשפוז, מרשמים לתן תרופות ועוד. מומלץ בשלב הראשוני לא לעדכן את המוסד הרפואי כי הינכם מתכננים לתבוע רשלנות רפואית שכן במקרים רבים הם נוטים "להעלים ראיות". מומלץ לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים על מנת שיבחן את פרטי המקרה שלכם ויעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה.

זקוקים למומחה רשלנות רפואית?

אני מזמינה אתכם ליצור איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם עוד היום
דילוג לתוכן