לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

9 + 12 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

פיצויים בגין נזקים של הפסד השתכרות

דיני נזיקין, עורך דין דיני נזיקין

עמוד הבית » דיני נזיקין » פיצויים בגין נזקים של הפסד השתכרות

סטודנט במרכז האקדמי התפרץ בצעקות ואיומים לעבר מזכירת החוג ויפצה אותה ב- 130 אלף שקל. התובעת, מזכירת חוג במרכז האקדמי רופין מיוצגת ע"י עו"ד יפית אוחנה.

הסטודנט התפרץ בצעקות ואיומים לעבר מזכירת החוג בו למד. מאז, היא סבלה משלל בעיות גופניות ונפשיות, והגישה תביעה לפיצויים. התביעה התקבלה והסטודנט יאלץ לשלם כ-130 אלף שקל.

בעקבות העתקה וכישלון בבחינות, החליטה ועדת המשמעת של המרכז האקדמי "רופין" להפסיק את לימודיו של סטודנט במכללה.

לאחר ששמע על ההחלטה, התפרץ הסטודנט בחמת זעם למשרדי החוג שבו למד, רכן מעל שולחנה של מזכירה בכירה, ובמשך כמה דקות לא הפסיק לצעוק, לקלל ולאיים שירצח אותה. המזכירה נכנסה להיסטריה עד שהמשטרה הגיעה למקום וגם אחר כך נותרה אחוזת אימה.

נגד הסטודנט הוגש כתב אישום שייחס לו עבירת איומים. הסטודנט הודה במעשיו ובית המשפט החליט שלא להרשיעו והטיל עליו שירות לתועלת הציבור.

המזכירה הבכירה, שלטענתה נפגשה קשות בעקבות האירוע, הגישה נגדו תביעת פיצויים על תקיפה לבית משפט השלום בפתח תקווה. לדבריה, מאז האירוע היא סובלת משלל בעיות, בהן כאבים בחזה, לחץ דם גבוה, חוסר שיווי משקל, פרצי בכי ופחדים עזים שמא יתקוף אותה שוב. לטענתה, היא נזקקת לטיפולים נפשיים ונוטלת תרופות.

התובעת סיפרה כי כמה ימים לאחר האירוע היא פנתה לבית חולים כשהיא מסוחררת וחלשה ושם נקבע כי עברה אירוע מוחי.
היא הוסיפה כי תפקודה בעבודה נפגע קשות והיא הועברה לתפקיד זוטר יותר, דבר אשר הסב לה בושה ועוגמת נפש.
ביטוח לאומי הכיר באירוע כתאונת עבודה וקבע 12.5% אחוזי נכות.

הסטודנט הנתבע טען כי הועמד לדין משמעתי בשל עלילת שווא וסולק מהמכללה על לא עוול בכפו אחרי ארבע שנות לימודים, רגע לפני קבלת התעודה.
לדבריו, הוא ביקש לדבר עם הדיקאן או מנהלת החוג ולאחר שהתובעת אמרה שהיא לא נמצאת, אמר מתוך סערת רגשות כמה מילים על מנהלת החוג ולא על התובעת ויצא מהחדר תוך שניות ספורות. הוא טען כי מעולם לא איים על התובעת או הפגין כלפיה אלימות מילולית.

בנוסף לכך הוא ציין כי לאחר בירור של השתלשלות האירועים החליטה נשיאת "רופין" להעניק לו את תעודת סיום התואר.

השופטת אשרית רוטקופף קבעה כי התובעת זכאית לפיצויים בגין עוולת תקיפה והסבירה שאין זה רלוונטי את מי הנתבע חיפש – במעשיו הוא גרם לכך שהתובעת הניחה שהוא מתכוון ויכול לפגוע בה.

השופטת אימצה את עמדת הביטוח הלאומי, לפיה לא הוכח קשר סיבתי בין התנהגות הנתבע לבין האירוע המוחי שעברה התובעת, אולם הבהירה כי האירוע כן גרם לנכות הנפשית שנקבעה ולמעבר של התובעת לתפקיד זוטר.

השופטת פסקה פיצויים בסך 50,000 שקל לנוכח הסבל שנגרם לתובעת ועל כך הוסיפה פיצויים בגין נזקים של הפסד השתכרות בעקבות המעבר לתפקיד זוטר והפסדי פנסיה.

כתבות נוספות

שיכולות לעניין אותך…

דילוג לתוכן