לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

1 + 11 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

תביעת נזקי גוף

עמוד הבית » עורך דין נזקי גוף » תביעת נזקי גוף

 

תביעות נזקי גוף הן תביעות המוגשות מטעמו של מי שנפגע באופן פיזי ו/או נפשי כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים, תאונת עבודה, רשלנות רפואית ועוד. תביעת נזקי גוף שייכת לדיני נזיקין. על פי הפקודות, אדם אשר חווה פגיעת גוף ומבקש לבחון אפשרות לקבלת פיצויים, זכאי להגיש תביעה משפטית כנגד מי שגרם לו לפציעה באופן ישיר (לדוגמה, נהג ברכב פוגע) או כנגד מי שאחראי למחדל שגרם לפגיעתו (למשל, רשות מקומית שלא טיפלה במפגעים בדרך).

מה התהליך בהגשת תביעת נזיקין? ואילו סוגי תביעות יש?

על מנת להגיש תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, יש לדאוג לתיעוד של האירוע החל משלביו המוקדמים, כולל שמירה של כלל המסמכים הרפואיים, וזאת על מנת להצליח להוכיח את הקשר הסיבתי.

  • נזקי גוף – בתביעה בגין נזקי גוף, מומלץ בנוסף לכלל המסמכים הרפואיים להציג גם חוות דעת רפואית ע"י רופא מומחה, ובה מפורטים סוג הפגיעה, חומרתה ועד כמה היא משפיעה על חיי היום-יום של הניזוק. במידה ומעוניינים לכלול תביעת נזק נפשי בנוסף, חשוב שהדוח הרפואי יציג את הקשר שבין הפגיעה הפיזית לפגיעה הנפשית. דוגמה לתביעת נזקי גוף משולבת עם נזק נפשי: נפילה מגובה במקום העבודה, שכתוצאה ממנה העובד נפגע בראשו פגיעה פיזית שהשפיעה לרעה על תפקודו הקוגניטיבי.
  • תביעת נזקי גוף בעקבות רשלנות רפואית – בתביעת נזקי גוף בגין רשלנות רפואית, יש הכרח להציג את הקשר הסיבתי. כלומר – הטיפול שניתן למטופל הוא הגורם הישיר לנזק ולפגיעה ממנה הוא סובל.לא ניתן להגיש תביעת נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית אחת לפחות. דוגמה לנזקי גוף: טיפול השתלת שיניים ללא צילום CT מקדים כנדרש. בעקבות הרשלנות, השיניים המושתלות הושתלו על העצבים המטופל איבד תחושה בשפה ובלחי.
  • תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים – על מנת להגיש תביעות נזקי גוף תאונות דרכים, יש להוכיח את הקשר הסיבתי בין התאונה לנזק שנגרם לניזוק. עם זאת, תביעה זו הינה מעט יותר מורכבת, שכן בתביעות מסוג זה, ממנה בית-המשפט רופאים מומחים מטעמו והם אלה שמקבלים את ההחלטה אודות קיומו של הקשר הסיבתי.
  • תביעת נזק נפשי בלבד – על מנת להגיש תביעה בגין נזק נפשי שנגרם, יש צורך בהצגת חוות דעת מפסיכיאטר מוסמך שמעיד על הקשר שבין התאונה לנזק הנפשי. דוגמה לתביעת נזק נפשי בלבד: פגיעה פיזית קלה שהובילה להתקף חרדה משמעותי ולטראומה.

כיצד נקבע גובה הפיצוי?

סכום הפיצויים שיתקבל יהיה משמעותי עבור שיקום חיו של הנפגע ומימון הוצאותיו השונות, והוא מורכב על סמך 3 פרמטרים:

  1. פיצוי בגין הסבל שנגרם לתובע – בדרך כלל, פיצוי כספי בגין סבל מסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים בודדים.
  2. פיצוי בגין הפסדים כספיים שנגרמו לתובע – הפסדים כספיים שנגרמו לתובע יכולים לנבוע כתוצאה מאובדן כושר עבודה, מאיבוד ימי עבודה וכדומה.
  3. הוצאות – כתוצאה מהפציעה, נדרש התובע לשלם עבור מגוון של טיפולים – החל מהזמנה של אמבולנס, דרך רכישה של תרופות ועד למימון של טיפולים רפואיים ומטפלים.

    בתביעת נזקי גוף מטרתו של עורך דין נזקי גוף היא להשיג עבור התובע את הפיצוי המקסימלי האפשרי.

יפית אוחנה ושות מתמחים בתביעות נזקי גוף

מה הופך את תביעת נזקי גוף לתביעה מורכבת?

תביעות נזקי גוף הן תביעות מורכבות כיוון שהן נדרשות להציג את הקשר הסיבתי – כלומר שאירוע א' גרם לאירוע ב'. במקרים רבים, כאשר הנתבע הוא גוף גדול כמו בית-חולים ורשות מקומית, התביעה הופכת ליצרית מאוד והגוף הנתבע עושה ככל יכולתו על מנת להפריך את הקשר הסיבתי. על מנת למקסם את הפיצוי הכספי, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מומחה בתחום ובעל ניסיון, שמלווה ביועצים רפואיים מוסמכים מן השורה הראשונה. עלות ייעוץ וליווי מלא של עו"ד בתביעת נזקי גוף בעקבות תאונת דרכים מושת על הגוף הנתבע, ועומד על 8-13 אחוז (לפני מע"מ) מסכום הפיצוי שנפסק ובתביעות נזקי גוף אחרות יכול להגיע עד ל 20%.  תלוי בשלב בו הוכרעה התביעה: האם במסגרת פשרה או במסגרת פסק-דין. כמו כן עו"ד יקבל את הגמול באחוזים מתוך הסכום שיתקבל ולא ישלם מראש! פיצוי מקסימלי בזמן מינימאלי!

דילוג לתוכן