לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

14 + 5 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

עורך דין תביעות ביטוח

עמוד הבית » עורך דין תביעות ביטוח

אנו רוכשים פוליסות ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה, נכות כתוצאה מתאונה או מחלה, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות ועוד. חברת הביטוח תדחה לא פעם את התביעה בטענות מטעות שונות, תוך תקווה שהמבוטח יוותר על זכויותיו, או לפחות יסכים להתפשר על חלק מהסכום המגיע לו.

מהן הסיבות לסירוב חברות הביטוח?

רוב הזמן, המבוטחים נדחים ללא כל הצדקה ע"י חברות הביטוח, למרות שבהתאם למצבם הביטוחי והמשפטי אכן מאפשר להם לקבל את תגמולי הביטוח.

חברות הביטוח דוחות במרבית הזמן בין 20%-30% מתביעות הביטוח במדינת ישראל

הסיבות לכך רבות. התביעות עשויות להידחות על ידי חברת הביטוח בנימוקים כמו למשל –

 • גילוי לא מלא (בעת מילוי תצהיר בריאות)
 • קיומם של חריגים בפוליסה
 • חוסר / אי צירוף של מסמכים רלוונטיים
 • המבוטח אינו עומד בתנאי הפוליסה: אדם אינו מספיק סיעודי כדי לזכות בתגמולי סיעוד למשל
  טענת התיישנות התביעה ובשל כך נדחתה

לא יעלה על הדעת כי מבוטחים אשר רכשו ביטוחים מחברות הביטוח וסמכו עליה והיו בטוחים כי "ביום הפקודה" יוכלו לממש את הביטוחים הרבים שרכשו, יוותרו מול "שוקת שבורה" וחברות הביטוח יתנערו מחובותיהם.

כיצד ניתן לפעול לקבלת הזכויות מהכיסוי הביטוחי?

דווחו לחברת הביטוח

התרחש אירוע ביטוחי? עליכם לעדכן את חברת הביטוח שלכם תוך זמן סביר מקרות האירוע, זאת בהתאם לסעיף 22 לחוק חוזה הביטוח, ואף מומלץ לעדכן גם את סוכן הביטוח שלכם. את ההודעה על המקרה יש למסור בכתב.

הגשת טופס תביעה

על המבוטח יש להגיש טופס תביעה לחברת הביטוח. ניתן לקבל את הטופס דרך האתר של חברת הביטוח הרלוונטית או לחילופין, ניתן לבקש את הטופס דרך סוכן הביטוח.
רצוי ואף מומלץ להימנע מהמתנה מיותרת של הגשת טופס התביעה ולהגישה כמה שיותר מוקדם. זאת משום שרק לאחר הגשתה, חברת הביטוח תחל לפעול לצורך בירור חבותה. במילים אחרות, התעכבתם עם הגשת טופס התביעה לחברת הביטוח? ככל הנראה יהיה עיכוב הן בבירור החבות וכך גם עיכוב בקבלת התגמולים.

תביעות ביטוח – תקופת ההתיישנות

תקופת ההתיישנות של תביעות הביטוח הינה בת 3 שנים בלבד. יחד עם זאת, בביטוחים מסויימים, כאשר מדובר בתביעה מכוח עילה מתחדשת למשל, מקבלת תקופת ההתיישנות התייחסות מיוחדת, לדוגמה בביטוחים מסוג ביטוח סיעודי או ביטוח אובדן כושר עבודה.

המינעו מחלוף תקופת ההתיישנות של תביעות הביטוח

כאשר חלה תקופת ההתיישנות, חברות הביטוח נהנות מוודאות משפטית בכל הנוגע לתביעות כנגדן, ואף מונעת מהמבוטח את הגשת התביעה כאשר עובר המועד הקבוע בחוק.
אל תוותרו על זכויותיכם, פעלו ככל הניתן לצורך מימוש זכויותיכם –

 • דווחו בזמן סביר על מועד האירוע הביטוחי לחברת הביטוח, ללא דיחויים
 • מלאו והגישו את טופס התביעה לחברת הביטוח, במידה וניתן, גם ליועץ הביטוח, בהקדם האפשרי
 • אך ורק תביעות אשר מוגשות לבית המשפט יכולות לעצור את ההתיישנות, בניגוד למחשבה הרווחת והמוטעית שהגשת טופס התביעה לחברת הביטוח בלבד תספיק.

מדוע מומלץ להסתייע בעורך דין תביעות ביטוח?

בטרם פגישתכם עם נציג מטעם חברת הביטוח הרלוונטית, מומלץ להסתייע בעורך דין המתמחה בתחום הביטוחים, שכן יוכל להכווין ולסייע למבוטח בעת התנהלות מול חברת הביטוח ומניעה מכשל בתום לב בעת הפגישה. מטרתם של נציגי חברות הביטוח הינה איתור כשלים ופגמים שעשויים למנוע הלכה למעשה את תשלום הפוליסה.

משרד עו"ד יפית אוחנה מעניק שירותים משפטיים בתחום הביטוח:

 • בדיקת זכאויות על פי פוליסות ביטוחי חיים לסוגיהן (תביעות ביטוח בריאות, ביטוח למקרה מוות, נכות מתאונה, תביעות ביטוח סיעודי, ביטוח אובדן כושר עבודה)
 • בדיקת זכויות מקרנות הפנסיה, לרבות תביעות בבתי הדין לעבודה וייצוג בפני וועדות רפואיות של קרנות אלו

שאלות ותשובות: עורך דין תביעות ביטוח

מהי תקופת ההתיישנות על הגשת התביעה?

תקופת ההתיישנות על הגשת התביעה הינה 3 שנים לאחר קרות האירוע הביטוחי. זאת בהתאם להוראות סעיף 31 לחוק חוזה הביטוח התשמ"א-1981.

חברת הביטוח דחתה את התביעה, מה ניתן לעשות?

במרבית המקרים, דוחות חברות הביטוח שלא כדין את תביעות הביטוח ומתנערות מהכיסוי הביטוחי. מומלץ להתייעץ עם עורך דין תביעות ביטוח ולא לוותר על הזכויות המגיעות לכם.

תוך כמה זמן על חברת הביטוח לשלם?

בהתאם לחוק, על חברות הביטוח לשלם תוך 30 ימים מקבלת הדרישה. יחד עם זאת, תיתכן דחיית מועד תשלום משום שחברות הביטוח עשויות לטעון להיעדר מסמכים ו/או מידע.

כיצד ניתן להגדיל את הסיכויים שלכם בתביעה?

לאחר קרות המקרה הביטוחי, עליכם לוודא כי ברשותכם פרטי האירוע, פרטי העדים, במידה וניתן צלמו את הנזק ואת הגורם לו, עדכנו את חברת הביטוח כמה שיותר מוקדם על קרות האירוע, הסתייעו במומחים לבדיקת הנזק, הסתייעו בעורך דין לתביעות ביטוח. אל תודו באשמה והימנעו ממסירת פרטים שאינם נכונים משום שהדבר מהווה עילה לדחייה של הביטוח.

תחומי עיסוק

תביעות סיעוד ומיצוי זכויות מול ביטוח לאומי

גמלת סיעוד של המוסד לביטוח לאומי

קיימת חשיבות רבה בנוגע להישארות הקשיש בחיק משפחתו, בקהילה ובביתו. לכן, מאפשר ביטוח לאומי גמלת סיעוד עבור הזכאים. מה חשוב לדעת? מה הם תנאי הזכאות? אילו רמות של סיעוד יש?

עורכת דין יפית אוחנה - מתמחה בביטוח לאומי נכות כללית

דחיית תביעה של ביטוח סיעודי

לא מעטות הן הסיבות בגינן נדחות תביעות של ביטוח סיעודי. מהן הסיבות והאם ניתן להגיש ערעור בגין דחייה? מדוע קיימים מקרים רבים של דחייה? האם מומלץ להסתייע בעו"ד מומחה?

ביטוח שאירים

ביטוח שאירים - זכאות והגשת תביעה לקצבת שאירים

מהו ביטוח שאירים? קיימים מספר תנאים בהם יש לעמוד על מנת להיות זכאים. מהו אופן הגשת התביעה לקצבה? עבור מי משולמת הקצבה? מהם סכומי הקצבה לחודש?

 

דילוג לתוכן