לפגישת ייעוץ ללא עלות

השאר פרטים ונחזור בהקדם

10 + 11 =

לקבלת ייעוץ משפטי חייגו:03-6969450

עמוד הבית » עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

משרדי עורכי דין של יפית אוחנה ייצג ומייצג נפגעים רבים בתאונות עבודה אשר זכו בפיצויים בסכומים גבוהים. הניסיון הרב שצברנו במשך השנים מסייע לנו להשיג את הפיצוי המרבי עבור הלקוח. עורך דין תאונות דרכים מסייע לנפגע כאשר עובד נפגע בעבודתו והוא זכאי לקבל פיצוי מהמעסיק שלו, מחברת הביטוח של המעסיק שלו, מהמוסד לביטוח לאומי, מקרנות הפנסיה ומפוליסות תאונות אישיות.

תאונה מגורמים הנראים לעין

התאונה הקלאסית, פועל בניין הנופל מפיגומים, חתך מחפץ חד וכו`.

תאונה מגורמים שאינם נראים לעין

פגיעות פנימיות שהעין לא יכולה להבחין בהן: אירוע מוחי, התקף לב, סוכרת וכו`.

מתח מתמשך

מאמץ פיסי או נפשי שנמשך עד ימים אחדים – הוכר (הלכת בנשטרית): אירוע הניתן לאיתור במקום ובזמן, אפילו אם התקיים במהלך יממה או ימים אחדים מאמץ פיסי או נפשי הנמשך שבועיים ויותר לא הוכר – מתח מתמשך בן שבועיים, שלא הוכר שהיו בו עלויות הדרגתיות במפלס המתח, ושככזה, על פי הפסיקה, אינו מהווה אירוע חריג.

מענק נכות מעבודה או קצבת נכות מעבודה

במידה ועברו 3 חודשים והנפגע עדיין לא החלים הוא יכול לפנות למוסד לביטוח לאומי בבקשה שיכירו בו כנכה מעבודה. תוך תקופה קצרה נקבעת למבוטח ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי לדון בקביעת נכות שנותרה לנפגע כתוצאה מהתאונה. ברוב המקרים נזקי הגוף אינם מתגבשים לנכות צמיתה כבר לאחר 3 חודשים, ולכן הועדה תקבע לנפגע נכויות זמניות.
במידה והנפגע אינו מסוגל עדיין לחזור למקום העבודה, ניתן לדרוש הכרה כנכה נזקק. במידה והנכה יוכר כנכה נזקק, הוא יקבל סכום כסף חודשי הזהה לגמלת נכות זמנית מעבודה, בשיעור של 100%.
לאחר תקופת הנכויות הזמניות תתכנס הועדה בעניינו של התובע לצורך קביעת נכות צמיתה. באם תקבע לתובע נכות בין 9% – 19% יקבל התובע מענק חד פעמי.
במידה והועדה תקבע לו נכות צמיתה מעל 20% התובע יקבל קצבה חודשית קבועה גם אם חזר למקום העבודה.
קצבת הנכות מחושבת על פי דרגת הנכות הרפואית ומתבססת על השכר ששולם לנפגע ברבע השנה שלפני הפגיעה בתאונה.

גמלאות תלויים בנפגעי עבודה:

פגיעות פנימיות שהעין לא יכולה להבחין בהן: אירוע מוחי, התקף לב, סוכרת וכו`.

א. קצבת תלויים – גמלה בשיעור של 40%- 100% מהגמלה המלאה, שהיתה מגיעה לנפגע אילו היה נותר בחיים ובדרגת נכות של 100%. גמלה זו מחושבת על פי מספר התלויים שהותיר אחריו הנפגע.

ב. מענק תלויים – מענק חד פעמי בסכום של 36 קצבאות חודשיות, שהגמלה החודשית היא הגמלה המלאה, שהיתה מגיעה לנפגע לו היה נותר בחיים ובדרגת נכות של 100%.

מחפש עורך דין ?

אני מזמינה אתכם ליצור איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם עוד היום

תחומי עיסוק

דילוג לתוכן